Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości na rynku / Dzieci /
Emla Plaster znieczulający

Emla Plaster

Troskliwa mama może złagodzić ból dziecka i zminimalizować stres towarzyszący zabiegom iniekcji poprzez przyklejenie leczniczego plastra Emla miejscowo znieczulającego skórę.

 

Jedno opakowanie zawiera dwa plastry zabezpieczone z jednej strony folią aluminiową. Powierzchnia kontaktowa krążka nasyconego plastra wynosi około 10 cm2, zawiera substancje czynne: 25 mg lidokainy i 25 mg prylokainy. Emla plaster składa się z jasnobeżowej części naklejanej na skórę i z folii ochronnej. Na środku plastra znajduje się okrągły, biały krążek nasączony emulsją zawierającą substancje czynne i pomocnicze. Pozostała część plastra jest pokryta klejem akrylowym.

Substancje czynne - lidokaina i prylokaina po wniknięciu do naskórka i skóry właściwej powodują znieczulenie skóry do głębokości 3 mm. Jeżeli plaster będzie pozostawiony na skórze przez 1 godzinę do 2 godzin, to po jego zdjęciu znieczulenie utrzymuje się przez 2 godziny. Emla plaster można stosować już u dzieci od 3 miesiąca życia.

Wskazania: Miejscowe znieczulenie skóry przed nakłuciem i cewnikowaniem żył, pobieraniem krwi do badań oraz przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie skóry.

Plaster dostępny jest w aptekach bez recepty.

Cena Emla plaster za 2 sztuki w opakowaniu to: ok. 28 zł.
 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.