Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości na rynku / Dla zdrowia /
Finacea

Finacea na trądzik różowaty

Firma Bayer wprowadziła na rynek nowoczesny lek dla osób zmagających się z postacią grudkowo-krostkową trądziku różowatego o nazwie Finacea. Nowatorskie zastosowanie substancji czynnej w postaci kwasu azelainowego, pozwala efektywnie zmniejszyć objawy choroby, np. rumień oraz podnieść jakość życia pacjentów. Preparat dostępny jest bez recepty.

 

Przewlekłe zaczerwienienie środkowej części twarzy, czerwone policzki i nos, szczególnie nasilające się po spożyciu gorących lub ostrych potraw, po czerwonym winie, w trakcie pobytu na słońcu, po wysiłku i na skutek stresu - to mogą być objawy trądziku różowatego, schorzenia skóry, które jest wciąż rzadko diagnozowane, a pojawiające się często. Zwykle osoby obserwujące u siebie objawy charakterystyczne dla trądziku różowatego, dokonując samodzielnej diagnozy, mylnie stwierdzają, że jest to alergia, egzema lub zakażenie bakteryjne i stosują leki, które znajdą w domowej apteczce. Niektóre leki pomogą czasowo, ale wszystkie objawy powrócą.

Wprowadzony na rynek przez firmę Bayer lek, Finacea, zwiększa możliwości walki z chorobą. Jest jedynym lekiem z kwasem azelainowym zarejestrowanym do leczenia trądziku różowatego.

Finacea stanowi przełom w leczeniu miejscowym postaci grudkowo-krostkowej trądzika różowatego, gdyż do tej pory jedyną propozycją dla pacjentów z tym schorzeniem były preparaty zawierające metronidazol. Zastosowanie kwasy azelainowego pozwala spowolnić a nawet zatrzymać postępowanie choroby” – twierdzi Alina Szczęsna, dyrektor działu Intendis, firmy Bayer.

Finacea w porównaniu z klasycznymi preparatami z metronidazolem silniej redukuje objawy stanu zapalnego i zaczerwienienia skóry twarzy, objawu, który jest najbardziej dokuczliwy dla pacjentów z trądzikiem różowatym. Potwierdzają to badania kliniczne porównujące terapię produktem Finacea z 0,75% metronidazolem w żelu.

Dodatkową zaletą produktu Fiancea w porównaniu z preparatami z metronidazolem jest możliwość stosowania go przed wyjściem na słońce, gdyż nie wywołuje on reakcji fotoalergicznej i fototoksycznej. Dzięki żelowej konsystencji leku, można go również stosować pod podkład.

Finacea ogranicza też powstawanie wolnych rodników tlenowych, poprawiając ogólny stan skóry.

Skóra pacjentów z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa. Aby jej dodatkowo nie obciążać produkt Finacea:

  • Jest w postaci żelu z dużą zawartością wody.
  • Pozbawiony jest związków zapachowych.
  • Ma doskonałe walory kosmetyczne, dzięki czemu może być stosowany pod makijaż.
  • Ma przyjazne skórze pH – 4,8.

Pierwsze efekty działania leku widoczne są już po 4 tygodniach leczenia.

Cena Finacea żel, 15%, tuba 30g, to ok. 45zł.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.