Jesteś tutaj: Strona głównaStomatologia
Implanty

Implanty - cuda medycyny

W ciągu ostatnich lat w medycynie nastąpił ogromny postęp. Implanty, przeszczepy organów, rekonstruakcja twarzy nie są już tylko wytworem wyobraźni autorów książek science-fiction. Naukowcy i lekarze nieustannie pracują nad nowymi sposobami na przedłużenie i poprawę jakości ludzkiego życia. 

 

Szybka odbudowa uzębienia

Takim przełomowym odkryciem w dziedzinie implantologii jest niewątpliwie metoda chirurgiczna All-on-4™. Ta prosta, a jednocześnie rewolucyjna metoda w dziedzinie implantologii stomatologicznej, opracowana i udoskonalona przez dr Paulo Malo i jego zespół z Malo Clinic w Lizbonie, pozwala na odbudowę pełnego uzębienia dzięki wszczepieniu tylko 4 implantów.

  • zabieg jest bezbolesny,
  • znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta,
  • daje natychmiastowy efekt,
  • jest zdecydowanie tańszy od tradycyjnych metod, ponieważ nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów związanych z przeszczepem kości.

 

Zęby w kilka godzin

W Malo Clinic Polska odbyły się właśnie pierwsze zabiegi przeprowadzone przez dr Paulo Malo przy wykorzystaniu innowacyjnej metody All-on-4™.

- Pacjenci, którzy zgłosili się do naszej kliniki w Warszawie nie chcieli ruchomych protez, które nie gwarantują komfortu i pewności siebie z uwagi na związane z nimi niedogodności i krępujące sytuacje. All-on-4™ było dla nich idealnym rozwiązaniem. Metoda ta pozwala na uniknięcie skomplikowanego i bolesnego przeszczepu kości, a dzięki zastosowaniu opracowanego przez nas implantu natychmiastowego (Nobel Speedy™) pacjenci mogą opuścić naszą klinikę z pełnym uzębieniem tylko po 30 minutach zabiegu i w ciągu 3-4 godzin od przyjęcia do kliniki - powiedział dr Paulo Malo, Prezes Malo Clinic Health & Wellness.

 

Jak to działa?

Każdy zabieg All-on-4™ poprzedza dogłębna konsultacja stomatologiczna:

  • wykonywane są panoramiczne zdjęcia rentgenowskie,
  • skan tomograficzny szczęki, konieczne do właściwej oceny i zaplanowania leczenia,
  • w bardziej złożonych przypadkach, skan tomograficzny wykorzystywany jest do przygotowania komputerowej symulacji całego zabiegu, dzięki czemu jest on łatwiejszy i szybszy.

Po zabiegu, następuje proces gojenia, który zwykle trwa od trzech do maksimum sześciu miesięcy. Przy standardowych zabiegach implantologicznych dopiero po tym okresie można założyć koronę tymczasową lub most.

Niewątpliwą zaletą All-on-4™ i implantu natychmiastowego, jest to, że bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym na implant można nałożyć koronę tymczasową lub most. W praktyce oznacza to, że pacjent otrzymuje odbudowę protetyczną jeszcze w dniu zabiegu, co przynosi korzyści, zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Pacjent może jeść już tego samego dnia i chwalić się pięknym uśmiechem. Po zakończeniu integracji implantu z kością pacjent otrzymuje docelową odbudowę protetyczną, która jest idealnym odwzorowaniem naturalnego uzębienia.

Źródło: Malo Clinic
 

 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

Forum - komentarze i opinie:

Autor: mirinda , Data wysłania: 2013-11-06

prosze bardzo o podanie ile kosztuje calkowita proteza gorna i dolna bez mozliwosci wyjmowania czyli na stale na 4 inplantach gdyz nie posiadam uzebienia (osteroporoza zaleczona) a nie chce juz miec wyjmowanej z gory dziekuje za informacje i czekam niecierpiliwiena odpowiedz z powarzaniem przyszla pacjentka

Autor: Peny , Data wysłania: 2013-11-07

Mnie tez bardzo zainteresowała ta metoda , prosze podac orientacyjny koszt górnej i dolnej protezy oraz gdzie można się zgłaszać w/w sprawie. To naprawdę rewelacja że w końcu zaistniała możliwość pozbycia się tych okropnych protez ruchomych . Ja np.nie mogę nosić dolnej protezy z różnych względów to okropność nie móc normalnie mówić , gryżć to zabiera połowę radości życia , proszę o informację i z góry dziękuję

Autor: ewa , Data wysłania: 2013-11-23

Mnie tez bardzo zainteresowała ta metoda , prosze podac orientacyjny koszt górnej i dolnej protezy oraz gdzie można się zgłaszać w/w sprawie.

Autor: omar , Data wysłania: 2014-02-03

Jest wiele informacji dotyczących metody "wszystko na 4 implantach" Brzmi to wielce zachęcająco, jedynie cena jest wysoka. Brak jednak komentarzy pacjentów - osób, które już posiadają wykonane uzębienie tą metodą.
Jeśli ktoś z Państwa już jest po zabiegu, bardzo proszę o informacje z pozycji pacjenta.

Autor: gaga , Data wysłania: 2014-03-02

Witam,metoda rewelacja ,jednak cena mrozi i gasi zapał...no cóż ...takie życie...,można uzyskać informacje na stronie kliniki w W-wie,ale faktycznie nie znalazłam żadnej opinii osoby,która skorzystała z tej rewelacyjnej metody.
Cena jest bardzo zaporowa,wykazując większą cierpliwość można za dostępną cenę i na raty uzyskać taki efekt,oczywiście nie w jeden dzień.Pozostaje,szukać i czytać,aby wybrać wariant i klinikę, najbardziej dopasowaną do własnych możliwości.Pozdrawiam G

Autor: Norman , Data wysłania: 2014-03-18

Ciągle nikt z pacjentów, którzy przeszli zabieg wszystko na 4 nie zechciał się podzielić wrażeniami i opiniami.
Ja byłem na konsultacji i jestem niejako zdecydowany, ale chwilowo odwlekam decyzję, gdyż czekają mnie dodatkowe zabiegi, nie tylko most na 4 implantach.
Jeśli będę już po, niewątpliwie napiszę fachowo o wszystkim, może to jeszcze potrwać.

Autor: robbyn71 , Data wysłania: 2014-03-28

Witam jaki jest średni koszt takiego zabiegu All-on-4???

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.