Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Jest jeszcze czas

Gminy z województwa mazowieckiego, które nie zgłosiły swojego udziału w Konkursie Zdrowa Gmina wciąż mają szansę na zdobycie tytułu Zdrowej Gminy. Termin rejestracji przedłużono do 12 lutego 2010 roku. 

 

Zmiany w harmonogramie konkursu spowodowane są czynnikami zewnętrznymi, niezależnymi od organizatorów i wynikają z opóźnienia procesu zawierania umów na 2010 rok przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze świadczeniodawcami realizującymi program profilaktyki raka piersi oraz program profilaktyki raka szyjki macicy.

- Zmiana terminu rejestracji pozwoli zmierzyć zaangażowanie gmin w promocję profilaktyki nowotworowej, a więc realne zgłoszenia na badania, kiedy kontrakty między świadczeniodawcami a NFZ będą już zawarte - mówi prezes Polskiej Unii Onkologii, która jest organizatorem konkursu, dr Janusz Meder. - Dodatkowo te gminy, które nie zdążyły ze zgłoszeniami, będą miały szansę na dołączenie do grona uczestników konkursu.

Konkurs Zdrowa Gmina to pierwsza tego typu inicjatywa, która ma zachęcić władze samorządowe do troski o zdrowie mieszkańców. W pierwszym etapie jury oceniać będzie procentowy wzrost liczby osób zgłaszających się na mammografię, cytologię i kolonoskopię finansowane w ramach NFZ i Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

- Codziennie docierają do mnie apele o pomoc w walce z chorobą nowotworową. Statystyki wstrząsają, ale jeszcze bardziej przeraża każda historia z osobna, wołanie o pomoc, strach, żal, bunt - pisze w liście do władz gminnych Pierwsza Dama RP Pani Maria Kaczyńska, która sprawuje patronat honorowy nad konkursem. - Wspólnie możemy osiągnąć cel, jakim jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się systematycznie na podstawowe badania profilaktyczne - namawia do udziału w konkursie Pani Prezydentowa.

Przeczytaj też:

 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.