Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Kampania „Flora. Pokochaj swoje serce”

3 grudnia 2009 w ramach kampanii edukacyjnej „Flora. Pokochaj swoje serce” odbył się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów Koalicji na rzecz Zdrowego Serca.

 

Podsumowaniem dyskusji było wystosowanie przez ekspertów Koalicji Apelu do mediów oraz środowiska medycznego o wspólna pracę na rzecz zwiększenia świadomości społeczeństwa nt. przyczyn chorób serca, znaczenia profilaktyki, w której istotne miejsce zajmuje odpowiednia dieta pozwalająca utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu w surowicy krwi oraz motywacji Polaków do wprowadzenia prostych prozdrowotnych zmian w codziennym sposobie odżywiania.

 

Alarmujące dane statystyczne

Impuls do działań informacyjno-edukacyjnych pod hasłem „Flora. Pokochaj swoje serce” stanowią przede wszystkim alarmujące dane statystyczne. Codziennie z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera 100 Polaków. W 80% tych przypadków można by uniknąć, dokonując w odpowiednim czasie zaledwie drobnych zmian w trybie życia. Wprowadzenie odpowiedniej diety jest pierwszym krokiem w kierunku obniżenia poziomu złego cholesterolu, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za rozwój chorób układu krążenia. Jak wykazały badania kliniczne ograniczenie w diecie tłuszczów nasyconych, których duże ilości zawarte są w produktach pochodzenia zwierzęcego, powoduje znaczące obniżenie poziomu złego cholesterolu w surowicy krwi.

 

Koalicja na rzecz Zdrowego Serca

W ramach kampanii edukacyjnej „Flora. Pokochaj swoje serce” zawiązała się Koalicja na rzecz Zdrowego Serca, składająca się z przedstawicieli środowiska medycznego, ekspertów w dziedzinie, żywienia, dietetyki i medycyny pracy. Misją Koalicji na rzecz Zdrowego Serca jest wskazanie Polakom, jak poprzez proste zmiany w sposobie żywienia możemy zadbać o swoje serce i poprawić stan zdrowia.

Członkowie Koalicji na rzecz Zdrowego Serca to:

  • prof. Marek Naruszewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą
  • prof. dr hab. n med. Longina Kłosiewicz-Latoszek, Instytut Żywności i Żywienia,
  • dr inż. Danuta Gajewska, prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki,
  • mgr Magdalena Milewska, dietetyk, doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • lek med. Danuta Paśnicka, specjalista medycyny pracy.

 

Działania akcji

Celem kampanii „Flora. Pokochaj swoje serce” jest:

  • zwiększenie świadomości społeczeństwa nt. przyczyn chorób serca,
  • wskazanie znaczenia profilaktyki, w której istotne miejsce zajmuje odpowiednia dieta pozwalająca utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu w surowicy krwi,
  • motywacja Polaków do wprowadzenia prostych zmian w codziennym sposobie odżywiania.

Działania kampanii „Flora. Pokochaj swoje serce” adresowane są przede wszystkim do osób zapracowanych, żyjących w stresie, prowadzących siedzący tryb życia, które nie odżywiają się regularnie. Istotny jest fakt, że edukacją chcemy objąć w dużej mierze osoby młode, które nie zdają sobie sprawy, że już w wieku dwudziestu, trzydziestu lat powinni zadbać o swoje serce, gdyż zaniedbania dietetyczne mogą dać o sobie znać w późniejszym okresie.

- We współpracy z tak ważnym środowiskiem opiniotwórczym, jakim są media, oraz środowiskiem medycznym pragniemy poprzez edukacje i motywację do wprowadzenia prostych zmian w codziennym sposobie odżywiania przyczynić się do zmniejszenia wśród Polaków zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego - podkreśla dietetyk Magdalena Milewska, członkini Koalicji na rzecz Zdrowego Serca, doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Materiały edukacyjne

W ramach „Flora. Pokochaj swoje serce” stworzony zostanie szereg materiałów edukacyjnych skierowanych zarówno do mediów jak i do środowiska medycznego. Z myślą o potrzebach lekarzy powstaną broszury pomocne w motywowaniu pacjentów do większej troski o serce.
Szczególnie ważnym elementem komunikacji jest platforma internetowa www.flora.pl, na której znajdują się m.in. publikacje polskich i światowych autorytetów na temat diety i jej wpływu na prewencję chorób sercowo-naczyniowych oraz praktyczne porady ekspertów Koalicji na rzecz Zdrowego Serca.

Marka Flora od lat propaguje kompleksową troskę o serce poprzez edukację społeczeństwa nt. przyczyn chorób układu krążenia oraz znaczenia profilaktyki.

Źródło: „Flora. Pokochaj swoje serce”

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.