Jesteś tutaj: Strona główna / Dla mężczyzn /
Kosmetyki do golenia

Kosmetyki i golenie

Paulina Szczetnickamgr Paulina Szczetnicka,
dyplomowana kosmetyczka

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, używają kosmetyków i w związku z tym zapotrzebowanie na męskie środki kosmetyczne rośnie z roku na rok. W wysoko cywilizowanych krajach świata widok mężczyzny w gabinecie kosmetycznym lub sklepie kosmetycznym jest rzeczą normalną. Również w naszym kraju powoli staje się to normą. Panowie mają pełny wybór potrzebnych im kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. Prawda jest taka, że panowie oprócz środków do golenia, które jak każdy wie dzielą się na środki przed i po goleniu, potrzebują specjalistycznej opieki kosmetycznej w gabinetach, jak panie. Tylko opieka ta musi być trochę inna, a środki i zabiegi dobierane indywidualnie pod kątem „męskiego” klienta.

Jaką masz skórę?

W doborze preparatów dla panów należy brać pod uwagę, że męska cera posiada więcej owłosienia, skóra jest grubsza od kobiecej, ale także czasami dużo bardziej zniszczona i zaniedbana. Oprócz rodzaju cery, ważny jest też wygląd i jakość skóry, a także wykonywany zawód. Mężczyźni niejednokrotnie pracują w dużo gorszych warunkach od kobiet i ich skóra jest czasami wręcz „zrujnowana”.

  • Mężczyźni pracujący na powietrzu potrzebują ochrony przed oparzeniami, odmrożeniami, wiatrem - wymagają pielęgnacji, która delikatnie będzie nawilżać i odżywiać ich skórę.
  • Mężczyźni pracujący w warsztatach, w fabrykach przy wysokich temperaturach, wystawieni są na działanie chemikaliów, wysoką temperaturę - potrzebują wzmocnienia, odżywienia i regeneracji skóry.
  • Mężczyźni zatrudnieni w klimatyzowanych pomieszczeniach będą mieli skórę przesuszoną, wymagającą odżywienia i nawilżenia.

Serie wyłącznie dla panów

Mężczyźni mogli i mogą nadal „pożyczać” i stosować kosmetyki kobiece w połączeniu z niewielką ilością kosmetyków męskich, chociaż już są dostępne specjalne serie kosmetyczne stworzone z myślą o płci brzydkiej. Na świecie wiele gabinetów i sklepów dobiera lub dysponuje całymi kompletami kosmetyków potrzebnych do pielęgnacji skóry męskiej, również w naszym kraju jest ich sporo.

Golenie bardzo ważne

Zdecydowana większość panów goli się i traktuje tę czynność jako swoisty zabieg kosmetyczny. Zazwyczaj stosują krem lub piankę do golenia oraz jakiś kosmetyk przeznaczony do stosowania po. Maszynka czy golarka? To zależy od upodobań i przyzwyczajeń rodzinnych. A oto szczegółowe wyniki badań przeprowadzone w Polsce:

  • 40 proc. ankietowanych mężczyzn usuwa zarost używając maszynki z ostrzami, 49 proc. preferuje maszynki elektryczne, a 5 proc. nie określiło wybranej metody golenia.
  • Większość mężczyzn (59 proc.) goli się w taki sam sposób, jak ich ojcowie, 22 proc. wybiera tę samą metodę co ich bracia, 16 proc. pozostaje pod wpływem przyjaciół, a na 11 proc. wpływają opinie krewnych.
  • Zarost usuwają regularnie zarówno mężczyźni wybierający maszynki do golenia z ostrzami, jak i ci, którzy używają golarek elektrycznych (72 proc. mężczyzn golących się „na mokro” oraz 74 proc. golących się „na sucho” robi to codziennie).
  • W przypadku preparatów stosowanych przed i po goleniu, mężczyźni, którzy preferują metodę golenia maszynką z ostrzami używają głównie pianek do golenia i żeli (71 proc.) oraz kosmetyków po goleniu (70 proc.), natomiast wyraźnie dystansują się od kremów do golenia oraz mydeł (20 proc.). Zaś mężczyźni używający golarek elektrycznych stosują przede wszystkim kosmetyki po goleniu (66 proc.) oraz kremy do twarzy (33 proc.).
  • Mężczyźni sprawdzają dokładność ogolenia głównie dotykając twarzy (76 proc.). Dla tych, którzy pozbywają się zarostu metodą „na sucho” ważny jest odgłos „draśnięcia” (79 proc.). Dla obu grup kryterium oceny, choć w mniejszym stopniu, stanowi również to, jak gładkie są ostrza (32 proc. golących się „na mokro” do 22 proc. „na sucho”) oraz efekt widziany w lustrze (28 proc. „na mokro” , 20 proc. „na sucho”).
źródło: Wilkinson
 

Przeczytaj także:

 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.