Jesteś tutaj: Strona główna / Dzieci /
Kwasy Omega-3 dla dzieci

Kwasy Omega-3 dla dzieci

Każdy rodzic dba o zdrowie swojego dziecka i wspomaga jego rozwój. Pragnie by w przyszłości wyrosło na zdrowego, utalentowanego i wykształconego człowieka, dla którego świat nie ma granic. Dlatego, już od najmłodszych lat rodzice starają się dostarczać swoim dzieciom odpowiednich bodźców do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego.

 

Ważna zbilansowana dieta

Każdy wie, że najszczęśliwsi rodzice mają zdrowe i mądre dzieci: odporne na zarazki i choroby, zdobywające dobre oceny w szkole, wygrywające zawody i osiągające sukcesy. Żeby dziecko było zdrowe i silne, bardzo ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta bogata w witaminy i sole mineralne. Jednak nie każdy wie, że dieta malucha ma również ogromny wpływ na jego rozwój psychiczny i sprawność intelektualną. To, jak rozwija się pamięć, rozumienie czy kreatywność w dużej mierze zależy od codziennego jadłospisu, w którym nie może zabraknąć witamin i kwasów Omega-3.
 

Pamiętaj o kwasach Omega-3

W przypadku braku witamin organizm nawet sam potrafi wyprodukować niektóre z nich, są one też dostępne w lubianych przez dzieci popularnych owocach i warzywach. Niestety, inaczej jest z kwasami Omega-3, ponieważ organizm nie potrafi sam ich wytwarzać, a zawarte są one w tak rzadko spożywanych rybach i owocach morza. Jednak to kwasy Omega-3 (DHA i EPA) są niezbędne do prawidłowego rozwoju i zdrowia człowieka już od najmłodszych lat.

 

Skutki niedoborów kwasów w organizmie

Niedobór kwasów Omega-3 może objawiać się:

  • brakiem umiejętności skupienia się,
  • nadpobudliwością dziecięcą (ADHD),
  • agresywnością,
  • mniejszymi zdolnościami do nauki.

 

Wychowanie to podstawa

Oczywiście na rozwój umysłowy naszego malucha mają wpływ bardzo złożone czynniki. Oprócz zapisanych w genach predyspozycji, na rozwój intelektualny dziecka oddziałują warunki w jakich młody człowiek się wychowuje, jego otoczenie i osoby, wśród których przebywa. To w jaki sposób dziecko postrzega świat, jak się wysławia, jak uczy to wynik wspólnej, wytrwałej pracy rodziców i dziecka. Najważniejszym jest by pobudzać wyobraźnię i intelekt malucha na wielu płaszczyznach jednocześnie. Tak więc oprócz angażowania dzieci w gry i zabawy edukacyjne warto również zwrócić uwagę na to czy w codziennej diecie nie brakuje produktów bogatych w kwasy Omega-3. Co więcej brak dostatecznej ilości kwasów DHA i EPA zmniejsza odporność organizmu na różnego rodzaju infekcje. Dziecko może być również bardziej podatne na alergie.

Źródło: VitaDirect

Przeczytaj również:

 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

Forum - komentarze i opinie:

<
Autor: kropka , Data wysłania: 2011-08-02

Ja regularnie podaję dziecku kwasy omega3,ale lekarz przestrzegł mnie przed podawaniem tranów dzieciom do ukończenia pierwszego roku życia, ponieważ zawierają kwas EPA, który hamuje wzrost dziecka. W tym wieku najlepszy jest czysty DHA, np. omegamed.
Ostatnio odkryłam w aptece Miodzik, tez z linii omegamed,bardzo smakuje moim dziciaczkom-wyciska się gona łyżeczkę i z powodzeniem może zastąpić deser :)
polecam

Autor: Kornelia , Data wysłania: 2014-05-31

Na szczęście moje dzieci są już starsze i bez przeszkód mogę podawać im tran. Szczególnie do gustu przypadły im te smakowe Gal :)

>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.