Jesteś tutaj: Strona główna / Seks i emocje /
Wkładka wewnątrzmaciczna

Wkładka wewnątrzmaciczna

Dyskretna, odwracalna, dobrze tolerowana antykoncepcja wewnątrzmaciczna pozwala poczuć się komfortowo. Jest doskonała dla kobiet, które cenią planowane macierzyństwo i skuteczność stosowanej antykoncepcji. Nie musisz zmieniać swojego trybu życia - z wkładką wewnątrzmaciczną, zakładaną raz na kilka lat, możesz wszystko zaplanować i masz ponad 99% pewności, że się spełni! 

 

Dyskrecja - wyznacza kierunek

Większość z dostępnych metod antykoncepcji to systemy zapobiegania ciąży, działające doraźnie, co oznacza m. in.:

  • przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej, 
  • zastosowanie prezerwatywy,
  • naklejenie plastra z hormonami na określony, krótki czas.

O zastosowaniu tego typu antykoncepcji należy pamiętać codziennie, co tydzień, doraźnie lub raz na kilka tygodni.

Inną metodą zapobiegania ciąży jest wkładka wewnątrzmaciczna - działająca mechanicznie lub hormonalnie - do indywidualnego wyboru. Jest ona doskonała dla kobiet aktywnych, świadomych siebie, prowadzących intensywny tryb życia, a jednocześnie ceniących planowanie wszystkich swoich działań. 

 

Zakładana na kilka lat

Wkładka wewnątrzmaciczna to metoda dyskretna, charakteryzująca się działaniem długoterminowym - jedna wkładka zakładana jest na okres kilku lat, dzięki czemu zwalnia z obowiązku codziennego pamiętania o antykoncepcji. Jest niewyczuwalna przez partnera. 

Skuteczność wkładki tradycyjnej (spirala) wynosi 0,2-0,6 (wg wskaźnika Pearla), natomiast dla wkładki hormonalnej jest jeszcze wyższa i wynosi ponad 99% czyli 0,2-0,1 (wg wskaźnika Pearla).

 

Aktywność bez stresu

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna nie ma wpływu na styl życia, aktywność fizyczną czy pracę zawodową kobiet. Komfort używania wkładek wewnątrzmacicznych jest bardzo wysoki. Są one niewyczuwalne zarówno przez kobietę, jak i partnera, jak również łatwe w aplikacji, która nie trwa dłużej niż 2-3 minuty, a którą wykonuje wyłącznie ginekolog. Są idealne dla kobiet aktywnych zawodowo i fizycznie (uprawianie sportów, taniec, etc.).

Ich działanie nie ma wpływu na cały organizm kobiety, gdyż działają miejscowo – w macicy. Bez stresu można zaplanować sobie dzień, tydzień, miesiąc, a nawet najbliższe kilka lat! Należy jedynie pamiętać, aby co pół roku zgłaszać się do ginekologa na wizyty kontrolne.

Wkładka wewnątrzmaciczna łączy w sobie szereg pozytywnych cech: 

  • jest dyskretna, 
  • o miejscowym działaniu, 
  • nieinwazyjna,
  • przyjazna kobiecie i partnerowi, 
  • jest wykonana z wysokiej klasy materiałów (widocznych dla USG), 
  • aplikowana sterylnie,
  • jest metodą całkowicie odwracalną. 

 

Upewnij się u specjalisty

Warto zapytać swojego ginekologa o tego rodzaju metody antykoncepcji, pamiętając że istnieją stany medyczne będące przeciwwskazaniami do stosowania leków antykoncepcyjnych, oraz że stosowanie każdego leku może wiązać się z występowaniem określonych działań niepożądanych.

Szczegóły na: www.ladyinsert.pl 

Przeczytaj również:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.