Jesteś tutaj: Strona główna / Natura /
Czosnek na obniżenie ciśnienia krwi

Jak obniżyć ciśnienie krwi?

Hanna Szela-Mrózdr Hanna Szela-Mróz,
internista, specjalista chorób wewnętrznych

Głóg

Preparaty z tej rośliny świetnie wpływają na regulację ciśnienia. Podobnie jak witamina C, tak i głóg rozszerza naczynia krwionośne. Przy okazji reguluje pracę serca i oddziałuje na układ krążenia. Głóg możesz przyjmować w formie suplementów, ale także suszu i herbatek do zaparzania.

 

Czosnek

Jedzenie czosnku korzystnie wpływa na obniżenie poziomu ciśnienia tętniczego. Najważniejsze by czosnek spożywać w małych ilościach, ale regularnie. Kuracja będzie skuteczna po dość długim okresie czasu. Osoby, które cierpią na nadciśnienie powinny uzbroić się w cierpliwość, która i tak ogólnie jest wskazana przy ich krążeniu... Zawarte w czosnku substancje działają bardzo łagodnie na ludzki organizm. Mimo iż czosnek ma charakterystyczny ostry smak, to nie przekłada się to na jego moc w obniżaniu ciśnienia. Proces postępuje powoli aczkolwiek znacząco przy regularnym spożyciu tego warzywa w sałatkach i kanapkach. Wystarczy zaledwie ćwierć ząbka każdego dnia, aby po 3 miesiącach poczuć poprawę.

 

Witamina C

Pod jej wpływem rozszerzają się naczynia krwionośne i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Niedobór tej witaminy może spowodować w naszym organizmie spore problemy z ciśnieniem i skurcze dużych naczyń. Aby uzupełniać dzienne zapotrzebowanie witaminy C powinniśmy zjadać jak najwięcej pomarańczy, jabłek, a także porzeczek i truskawek. W zimie brak sezonowych owoców zastąpmy bardzo wartościowym owocem kiwi.

 

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Spotkać je można przede wszystkim w oleju:

  • rybnym,
  • lnianym,
  • z oliwek.

Mają zbawienny wpływ na przepływ krwi w naczyniach oraz regulują ciśnienie tętnicze. Warto jadać ryby tłuste i bogate w tłuszcze nienasycone. Do każdej sałatki zamiast majonezowego sosu lepiej użyć łyżkę oliwy z oliwek lub oleju lnianego.

 

Lipa

Herbatka z lipy poprawi nasze krążenie krwi, jeśli zostało zaburzone stresem lub nerwami. Lipa wpływa na nasz organizm relaksacyjnie, zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia także napięcie naczyń krwionośnych.

Przeczytaj także:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

Forum - komentarze i opinie:

<
Autor: eryka32 , Data wysłania: 2014-04-27

potas jest pierwiastkiem, który ma właściwość obniżania ciśnienia krwi, sama przyjmuję go ze względu na niedobór w postaci suplementu katelin+, dodatkowo przekonałam się do soku pomidorowego, w którym podobno jest go najwięcej

>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.

Fotografia tytułowa: © Piotr Marcinski | Dreamstime.com