Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /
Pierwszy tomograf stomatologiczny w Wielkopolsce

Pierwszy tomograf stomatologiczny w Wielkopolsce

Pierwszy gabinet stomatologiczny w województwie wielkopolskim został wyposażony w nowoczesny tomograf komputerowy. Dzięki niemu pacjenci będą narażeni na 20 razy mniejszą dawkę promieniowania niż w przypadku tradycyjnych tomografów, a zakładanie implantów nie będzie dla dentysty „chodzeniem po omacku”.

 

Ułatwienia w leczeniu

Tomografia komputerowa to rewolucyjny postęp w obrazowaniu radiologicznym. Umożliwia natychmiastową i szczegółową ocenę struktur anatomicznych, ich trójwymiarową rekonstrukcję, a także planowanie zabiegów - budując pewność lekarza i przekonanie pacjenta do prowadzonego leczenia.

 

W skrócie

Stomatologiczna tomografia komputerowa ma krótką historię, dopiero od 3-4 lat urządzenia tego typu pojawiły się w gabinetach stomatologów w USA, a od roku zyskują popularność na całym świecie.

Badanie to daje nieporównywalnie większe możliwości diagnostyczne w stosunku do technik radiologicznych wykorzystywanych do tej pory w stomatologii.

Większe możliwości

Tomograf stomatologiczny Orion znajdujący się w gabinecie „Twój Dentysta”, dzięki bardzo niskiej dawce promieniowania zaliczany jest do najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych urządzeń tego typu na świecie. Wymaga wielokrotnie niższej dawki promieniowania niż stosowane szeroko tomografy medyczne, co jest bardzo istotne ze względu na bezpieczeństwo pacjenta i umożliwia wykonywanie również badań kontrolnych. Zgodnie z normą dopuszczalnej rocznej dawki promieniowania, teoretycznie można by wykonać nawet 20 badań w ciągu roku, dla porównania jedna medyczna tomografia to dawka przekraczająca normę roczną!

 

Ułatwienie dla pacjenta

- Żyjemy w XXI wieku i mamy do dyspozycji w medycynie bardzo zaawansowane technologie. Najnowocześniejszy sprzęt jest jednak kosztowny. Do tej pory nie było w całej Wielkopolsce tomografu dentystycznego, który dawałby obraz tej jakości. Mieliśmy wybór: albo kierować pacjenta na tomograf medyczny, który naświetla pacjenta znaczną dawką promieniowania albo wysyłać pacjentów do ośrodków odległych o kilkaset kilometrów - mówi dr Przemysław Marcinowski, właściciel gabinetu „Twój Dentysta”.

 

Chętniej na badania

Dr Hanna Marcinowska, chirurg stomatologiczny dodaje:
- Szkolimy się w najlepszych ośrodkach na świecie i żeby w pełni tę wiedzę wykorzystać potrzebujemy najlepszej dostępnej obecnie diagnostyki. Badanie Orionem umożliwia dokładniejszą ocenę m.in. grubości kości - istotnej w planowaniu zabiegów implantologicznych. Poza tym daje bardzo czytelny obraz nie tylko szczęk, ale także stawów skroniowo-żuchwowych i zatok przynosowych. Dlatego myślę, że oprócz implantologów i chirurgów szczękowych także laryngolodzy będą chętnie korzystali z tomografu, kierując pacjentów na badania.

Źródło: Twój Dentysta

Przeczytaj również:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.