Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Postanowienia dla Serca

W ramach akcji „Postanowienia dla Serca” zapracowani Polacy będą mogli zdobyć wiedzę, jak w prosty sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe na korzystne dla serca, a przede wszystkim zadeklarować choćby drobną zmianę w sposobie odżywiania.

 

„Postanowienia dla Serca” to element kampanii Flora. Pokochaj swoje serce. Celem jest zmotywowanie Polaków do wprowadzenia w życie zmian, które sprawią, że będziemy czuli się lepiej i mieli zdrowsze serce.

Badania przeprowadzone przez Koalicję na rzecz Zdrowego Serca, która zawiązała się w ramach kampanii Flora. Pokochaj swoje serce wykazały, że zapracowani Polacy mają coraz większą świadomość prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachowań prozdrowotnych. Brakuje im jednak motywacji do dokonania nawet drobnych zmian w stylu życia, które przyczynią się do lepszej kondycji serca. Ponadto, jak podkreśla dr Danuta Gajewska, prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki: „Polakom wydaje się, że mają wiedzę na temat zdrowego żywienia, jednak często wiedza ta mija się z prawdą i dla każdego oznacza coś innego”.

Od 15 stycznia zapracowani Polacy, którzy na co dzień nie mają czasu zastanowić się nad tym co jedzą, będą mieli okazję dowiedzieć się, czy sposób w jaki się odżywiają, korzystnie wpływa na zdrowie ich serca. Pomogą im w tym materiały informacyjno-edukacyjne dystrybuowane we wszystkich kinach należących do sieci Multikino oraz w wybranych fitness klubach Gymnasion na terenie całego kraju. Kompendium wiedzy na temat zdrowego odżywiania będzie nowa odsłona strony internetowej www.flora.pl ze specjalnym serwisem poświęconym kampanii, gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli przeczytać artykuły ekspertów Koalicji na rzecz Zdrowego Serca, zadać im pytanie oraz zapoznać się z wynikami badania „Sposób odżywiania zapracowanych Polaków a zdrowie ich serca”. Ponadto, w serwisie każdy będzie mógł podzielić się z innymi swoim postanowieniem dla serca.

- Działaniem, do którego będziemy szczególnie zachęcać zapracowanych Polaków to zadeklarowanie przynajmniej jednej zmiany w stylu życia, która będzie pierwszym krokiem do zdrowego serca. Na stronie internetowej będzie możliwość podjęcia takiej deklaracji, jak również zobaczenia co postanowili inni - wyjaśnia Magdalena Milewska, dietetyk z poradni Correct Line, doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szczegóły na: www.flora.pl

Zobacz też:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.