Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości na rynku / Dieta /
Słodycze dla diabetyków

Słodycze dla diabetyków

Nawet diabetyk może sobie pozwolić na odrobinę słodyczy. Kierując się tą zasadą firma Ekoprodukt wprowadziła na rynek ciasteczka „Otrębusie bez cukru”.

Ciastka te z otrębami swój niepowtarzalny smak zawdzięczają wyjątkowej recepturze, która sprawia, że łączą w sobie walory smakowe i dietetyczne.

Badania indeksu glikemicznego przeprowadzone na dużej grupie konsumentów, potwierdziły możliwość włączenia produktu do diety osób chorych na cukrzycę. Są to najbogatsze w błonnik ciastka na polskim rynku.

Duża, bo aż szesnastoprocentowa zawartość błonnika, w zdecydowany sposób spowalnia szybkość przyswajania cukrów i dodatkowo ma wpływ na proces przemiany materii, który często jest dodatkowym problemem obciążającym chorych na cukrzycę i wpływającym na ich nadmierną tuszę. Błonnik pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i stymuluje układ trawienny do właściwego funkcjonowania. Pęczniejąc, wypełnia jelita powodując uczucie sytości oraz szybszą przemianę materii. Te wszystkie zalety sprawiają, że po Otrębusie powinni sięgać nie tylko spragnieni słodyczy diabetycy.

Cena „Otrębusie bez cukru” za opakowanie 170 g: ok. 6,20 zł

Szczegóły na: www.ekoprodukt.pl

Przeczytaj też:

  • Zdrowa żywność

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

Forum - komentarze i opinie:

<
Autor: marta , Data wysłania: 2011-03-25

dobre, ale niestety ta cena:/ ja je kupilam prawie za 8zl!!

>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.