Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości na rynku / Ciąża i poród /
Tantum Rosa

Tantum Rosa

W czasie ciąży każda przyszła mama wyjątkowo dba o siebie, a tym samym o swoje nienarodzone dziecko. To okres tworzenia się niezwykłej więzi między matką a dzieckiem. Niestety radość narodzin mogą zaburzyć różne dolegliwości związane z porodem.

 

W Polsce rocznie siłami natury rodzi około 400 tys. kobiet. W większości przypadków konieczne jest nacięcie krocza. W wyniku tego zabiegu powstaje rana, która powoduje dolegliwości: ból, świąd, czy też pieczenie. Stanowi ona też potencjalne ognisko infekcji. Ryzyko infekcji zwiększa dodatkowo poporodowe krwawienie z dróg rodnych, które jest świetną pożywką dla różnych drobnoustrojów.

W celu zminimalizowania dyskomfortu kobiety po porodzie, należy zastosować miejscowo działający lek, zmniejszający objawy stanu zapalnego, bezpieczny dla karmiącej matki i dziecka. Takim lekiem jest Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy) - preparat do przemywania okolic krocza, o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz antyseptycznym, dzięki czemu zmniejsza ryzyko nadkażenia rany i zapobiega infekcjom.

Tantum Rosa to lek bezpieczny. W czasie połogu zmniejsza ból, świąd, pieczenie, oraz obrzęk okolic intymnych, skraca również czas występowania tych dolegliwości.

Tantum Rosa można nabyć bez recepty w każdej aptece. Można go przygotować bardzo łatwo i szybko: zawartość jednej saszetki po prostu rozpuścić w 0,5 litrze przegotowanej, letniej wody. Tak przygotowanym roztworem Tantum Rosa należy w połogu przemywać krocze od 1do 2 razy na dobę. Lekarz zalecić może inne dawkowanie.

Lek Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy) można stosować również w przypadku zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, oraz profilaktycznie przed- i po operacjach ginekologicznych.

Potwierdzeniem skuteczności preparatu jest kilkuletnie doświadczenie lekarzy oraz położnych w Polsce i zagranicą, oraz liczne badania kliniczne. Między innymi jest to wieloośrodkowe badanie przeprowadzone na grupie ponad 500 kobiet, w które zaangażowano 11 renomowanych klinik i szpitali położniczych z całej Polski. Próba wykazała, że przemywaniu krocza przynajmniej dwa razy dziennie preparatem Tantum Rosa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkością działania w znoszeniu dolegliwości (ból, obrzęk, świąd, pieczenie) okolic intymnych, w pierwszych dniach po porodzie w porównaniu ze standardową higieną krocza – woda z mydłem.

(patrz: Ryszard Czajka, Andrzej Torbe: Assessment of the efficacy of benzydamine (Tantum Rosa) in form of vaginal treatment of perineal complaints in early puerperium; Polish Journal of Gynaecological Investigations 2001, vol.4, no.2).

Cena Tantum Rosa za opakowanie zawierające 10 saszetek wynosi: około 32 pln.

Zobacz też:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.