Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości na rynku / Stomatologia /
The Wand

The Wand™

The Wand™ – to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym, stosowane dziś w blisko 600 gabinetów stomatologicznych w całej Polsce.

 

Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne dla pacjenta. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek pacjenta, a tym samym przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinecie stomatologicznym. Precyzja The Wand™, a także zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, będącego efektem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia lub podanie go bezpośrednio do naczynia krwionośnego. Zdaniem stomatologów The Wand™ jest rozwiązaniem, z którego powinni chętnie korzystać pacjenci do tej pory obawiający się dentysty.

- The Wand™ nie tylko wyeliminował ból podczas podawania znieczulenia, ale także w niczym nie przypomina znienawidzonej strzykawki - mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim clinic.

Czym różni się bezstrzykawkowe znieczulenie The Wand™ od znieczulenia strzykawką?

  • Podanie znieczulenia przy pomocy komputera całkowicie eliminuje ból towarzyszący iniekcji i podawaniu płynu znieczulającego.
  • Za pomocą The Wand™ znieczulenie podawane jest pod niskim ciśnieniem. Płyn, którego intensywność dozowania sterowana jest przez komputer nie powoduje rozpierania tkanki, a tym samym towarzyszącego mu bólu.
  • Komputerowe znieczulenie nie niszczy tkanek miękkich.
  • Igła wbijana jest w tkankę ruchem rotacyjnym, bez użycia nacisku, w sposób kontrolujący opór tkanek.
  • Pacjenci nie odczuwają odrętwienia wargi, mogą normalnie rozmawiać z lekarzem. Znieczulenie nie powoduje także odrętwienia mięśni mimicznych i języka.
  • Jedna komfortowa aplikacja znieczula wiele zębów. Tego typu znieczulenia podawane metodami tradycyjnymi są bardzo nieprzyjemne dla pacjenta.
  • Brak widoku strzykawki zmniejsza poziom stresu, zwłaszcza u dziecka.

Przeczytaj też:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.