Jesteś tutaj: Strona główna / Seks i emocje /
żeń-szeń

Żeń-szeń - naturalny afrodyzjak

Żeń-szeń jest uznawany za legendarny afrodyzjak, dzięki swym właściwościom ogólnego wzmacniania organizmu oraz funkcjom adaptującym. Pozytywne działanie na funkcje seksualne potwierdzają liczne badania kliniczne.

 

Wrogowie potencji

Witalność seksualna może być ograniczona wieloma czynnikami, między innymi:

  • zmęczeniem, 
  • brakiem energii,
  • problemami z krążeniem. 

Może to być także objaw stresu. 

 

Chiński lek energetyczny

Rośliny stosowane w chińskiej medycynie nie są z przeznaczenia afrodyzjakami - nie mają na celu zwiększania bezpośrednio ochoty na współżycie seksualne, one raczej umożliwiają współżycie poprzez zwiększenie naturalnej witalności, dodanie energii i poprawy ogólnej kondycji organizmu. Osoba pełna życia, aktywna na wielu płaszczyznach życia ma zwykle większą ochotę na seks i lepiej się w nim sprawdza.

Tradycyjni zielarze chińscy od wieków zalecali zarówno mężczyznom jak i kobietom korzeń żeń-szenia (Panax ginseng) jako środek poprawiający siły witalne i wzmacniajmy potencję. Żeń-szeń, doskonale znany adaptogen zmniejsza zmęczenie i stres oddziałując na cały organizm. 

 

Wpływ żeń-szenia na problemy z erekcją - badania kliniczne

Żeń-szeń koreański, roślina uznawana za afrodyzjak w wielu krajach Azji, może stać się skutecznym środkiem w leczeniu dysfunkcji erekcji – potwierdzają to badania przeprowadzone w Korei. 

 

Badanie kliniczne nr 1

Department of Urology, University of Ulsan College of Medicine, Asan Medical Center, Seoul, Korea.

60% pacjentów stwierdziło, że żeń-szeń koreański ma właściwości, które poprawiają erekcję. Badanie prowadzone w warunkach podwójnie ślepej próby, oceniające skuteczność czerwonego żeń-szenia koreańskiego u chorych z zaburzeniami wzwodu:
Z danych wynika, że żeń-szeń może stanowić skuteczną alternatywę w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn.

- Wziąwszy pod uwagę, że wielu pacjentów cierpiących na dysfunkcję erekcji nie jest skłonnych do stosowania leków na receptę, ekstrakt żeń-szenia może być stosowany jako alternatywny środek pomocniczy - konkludują autorzy badania.

 

Badanie kliniczne nr 2

Instytut Andrologii Severance, Collegium Medicum Uniwersytetu Yonsei, Seul, Korea.

Żeń-szeń daje lepsze wyniki w leczeniu dysfunkcji erekcji niż podawanie leku stosowanego w dysfunkcji erekcji lub placebo. Całkowita skuteczność terapii zaburzeń wzwodu wyniosła 60% w grupie otrzymującej żeń-szeń oraz 30% w grupach otrzymujących trazodon i placebo, co statystycznie potwierdza działanie żeń-szenia (p < 0,05). Nie było przypadków pogorszenia dolegliwości. Skuteczność badano przy pomocy Międzynarodowego Wskaźnika Wzwodu, który składa się z 15 pytań dotyczących satysfakcji seksualnej, libido, erekcji. W grupie otrzymującej żeń-szeń, w porównaniu z pozostałymi grupami, stwierdzono istotnie większe zmiany w zakresie wczesnego występowania wzwodu i takich jego parametrów jak sztywność i obwód członka, a także zmiany poziomu libido oraz zadowolenia pacjenta (p < 0,05).
Wykazano, że podawanie koreańskiego żeń-szenia daje lepsze wyniki niż podawanie Trazodonu lub placebo.

 

Naturalny ratunek na zaburzenia wzwodu

Wyjaśnienie mechanizmu działania żeń-szenia wymaga dalszych badań. W miarę zbierania wiadomości na ten temat może dojść do przełomu w leczeniu zaburzeń wzwodu dzięki wyizolowaniu z żeń-szenia aktywnej saponiny, która stałaby się źródłem nadziei dla wielu osób cierpiących na zaburzenia wzwodu.

Źródło: Bodymax Żeń-szeń
 

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

Forum - komentarze i opinie:

<
Autor: Damian , Data wysłania: 2016-12-17

Muszę przyznać, że nie spodziawałęm się aż tak dobrych rezultatów po stosowaniu żeń szenia. Biorę gold żeń szeń complex, głónie dlatego, że ma dobry skład i jest od polskiej firmy(staram się wspierać jak mogę kupić)! Moje problemy z koncentracją ustąpiły i dawno nie złapałem żadnego przeziębienia.

>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.