Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości na rynku / Dla zdrowia /
Magvit B6

Magvit B6

Trudności w koncentracji, zaburzenia snu, bóle głowy, skurcze kończyn, kołatanie serca, obniżenie nastroju to tylko nieliczne z objawów niedoboru magnezu. Z tego powodu tak duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ma odpowiednia suplementacja tego pierwiastka.

 

Wybierając preparat zawierający magnez warto zwrócić uwagę na jego postać ze względu na różny stopień wchłaniania. Większość dostępnych na rynku preparatów, pomimo wysokiej dawki jonów magnezu traci na efektywności ponieważ zaczynają się rozpuszczać w kwaśnym środowisku żołądka, podczas gdy miejscem zapewniającym maksymalne wchłanianie magnezu jest słabo zasadowy obszar jelita cienkiego i okrężnicy.

Dlatego w przypadku bogatego w różne postacie rynku, godny polecenia magnez to ten, który posiada postać kapsułek dojelitowych - Magvit B6.

Preparat zapewnia uwalnianie tego pierwiastka w miejscu optymalnego wchłaniania. W organizmie, fizjologiczny efekt preparatu Magvit B6 przejawia się synergistycznym działaniem jego dwóch substancji czynnych: jonów magnezu oraz pirydoksyny (wit. B6). Te dwa związki stanowią zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości. Stwierdzono, że witamina B6 zwiększa o około 40% efektywność wchłaniania magnezu z przewodu pokarmowego do krwi, natomiast hamuje proces jego wydalania z organizmu. W medycynie znalazła zastosowanie jako lek w zaburzeniach metabolicznych, zmianach skórnych i błon śluzowych, w niedokrwistości wrażliwej na tę witaminę podczas rekonwalescencji oraz w stanach depresyjnych.

Profilaktycznie Magvit B6 zaleca się:

  • w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego;
  • w nadpobudliwości nerwowej;
  • w sytuacjach wywołujących stres;
  • depresjach;
  • zaburzeniach snu;
  • bólach mięśni;
  • zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Niedobór magnezu zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, zawału serca oraz zaburzeń rytmu pracy serca. Magnez reguluje przepływ jonów w komórce – zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową, działa synergistycznie z jonami wapnia w tworzeniu struktury kości i przeciwdziała procesowi wapnienia tkanek miękkich.
Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B6 jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B6 oraz uzupełnianie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie.

Cena Magvit B6 za 50 tab. to ok: 16,60 zł.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.