Jesteś tutaj: Strona główna / Stomatologia /
Zadbane zęby

Zadbane zęby odejmują lat

Młody, piękny wygląd wbrew pozorom wcale nie musi zależeć od wieku. To jak się czujemy, wpływa na to jak wyglądamy i jak odbiera nas otoczenie. Prawdziwy sekret młodego wyglądu i samopoczucia to piękny uśmiech. 

 

Starzenie to dyskomfort

Kiedy kobiety przekraczają pewną granicę wieku (ok. 45 lat), wkraczając w grupę „kobiet dojrzałych”, czasem podświadomie usuwają się w cień, czując się niepotrzebne, mniej atrakcyjne, niewidzialne dla innych. Jest to związane również z bardziej wyraźnymi oznakami procesu starzenia się, co może powodować dyskomfort.

Aby temu zapobiec kobiety wraz z wiekiem poświęcają więcej uwagi swojej skórze, starają się stosować odpowiednią dietę i ćwiczyć regularnie, aby opóźnić oznaki starzenia i przedłużyć swoją młodość.

Dodatkowo stosują odpowiednie do wieku kosmetyki: 

  • specjalnie dobrane kremy anti-age,
  • maseczki,
  • mleczka,
  • szampony itp.,

gwarantujące ładny wygląd włosów, ciała, twarzy, okolic oczu. Ale proces starzenia się dotyczy każdej części organizmu, także jamy ustnej. Co więc z tak ważnym elementem jak zęby i dziąsła? 

 

Magia uśmiechu

Prawdziwy sekret młodszego wyglądu i samopoczucia to piękny, młody uśmiech, który wyraźnie wpływa na ogólny wygląd i odbiór w oczach innych!

Dane pokazują, że 45% kobiet w wieku 45-60 lat martwi się skutkiem upływu czasu widocznym na zębach i dziąsłach. W przeciwieństwie do szerokiej gamy kosmetyków anti-age do ciała i twarzy, na rynku brakuje produktów, pozwalających skutecznie zadbać o tę część twarzy, która jest wyraźnym wyznacznikiem wieku.

Kobiety starają się używać past niwelujących różne problemy: 

  • stosują pasty dla zębów wrażliwych, 
  • wzmacniające dziąsła, 
  • wybielające. 

Do tej pory nie znalazły jednego produktu, który działałby bardziej kompleksowo i pomagał jednocześnie zwalczać różne oznaki starzenia się zębów i dziąseł.

 

Oznaki wieku

Starzenie się zębów i dziąseł może przejawiać się na wiele sposobów: 

  • cofanie się dziąseł, 
  • erozja szkliwa, 
  • utrata bieli zębów. 

- Szkliwo zębowe i tkanka dziąsła podlegają upływowi czasu, przy stopniowym osłabieniu ich struktury i funkcjonalności. W szczególności recesja dziąseł jest zjawiskiem postępującym przez lata z dnia na dzień; erozja jest definiowana jako nieodwracalna utrata szkliwa z upływem czasu, podczas gdy żółknięcie zębów spowodowane jest połączeniem nagromadzania się osadów zewnątrzpochodnych i naturalnego ścierania się szkliwa, powodującego prześwitywanie żółtawej zębiny. Ponadto, podrażnienie dziąseł i nadwrażliwość zębów są najczęstszymi problemami występującymi wśród dorosłych - mówi lekarz stomatolog Marzena Dąbrowska kierownik medyczny kliniki Denta Care. 

 

Piękny uśmiech = zdrowie + uroda

Do serii kosmetyków anti-age, takich jak kremy do twarzy i rąk, balsamy do ciała, szampony do włosów, itp. dołącza także pasta do zębów Signal anti-age, która dba o to, by uśmiech, który jest wizytówką kobiety, pozostawał zawsze młody i piękny. Wszyscy wiemy, że śmiech to zdrowie (zarówno fizyczne jak i psychiczne), a uśmiech pojawia się na twarzy znacznie częściej, kiedy mamy pewność, że nasze zęby są zdrowe i piękne. Uśmiechnięta kobieta sprawia wrażenie energicznej, radosnej i pewnej siebie. Usta ukazujące zdrowe zęby i dziąsła gwarantują młodszy wygląd. Bo uśmiech to energia i młodość!

Przeczytaj także:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach w serwisie Poradynazdrowie.pl? Zapisz sie do newslettera!

| Regulamin

<>

Skomentuj:

CAPTCHA Image
Trudno odczytać? Przeładuj obrazek!

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Dodając komentarz zgadzasz się na Regulamin Publikacji Komentarzy.