Jesteś tutaj: Strona główna / Uroda /

Piwo i uroda
mgr Paulina Szczetnicka,
dyplomowana kosmetyczka
Dzięki swoim właściwościom, piwo od bardzo dawna jest stosowane również do pielęgnacji urody kobiecej. W kosmetyce znalazło zastosowanie przede wszystkim jako składnik maseczek odświeżających.
Piwne okłady
Najprostszą metodą wykorzystania piwa jest nasączenie nim waty lub jednorazowej gazy. Wystarczy zaledwie jedna szklanka. Konieczne jest nawilżanie nim całej twarzy. Należy to robić dokładnie i kilkakrotnie, tak aby mieć uczucie, że twarz jest mocno wilgotna.
Takie nawilżanie działa wspaniale, skóra staje się świeża i matowa.
Piwna tonizacja
Przepis szczególnie polecany osobom z cerą skłonną do przesuszeń. Nadaje się także dla osób z cerą mieszaną przebywających w niekorzystnych warunkach atmosferycznych: mróz, klimatyzacja.
100 ml piwa wymieszać z łyżką jabłkowego lub winogronowego octu. Dodać łyżeczkę oliwy z oliwek. Do powstałej mikstury dodać drugie tyle wody. Twarz przecierać nasączonym wacikiem rano i wieczorem.
Złocista płukanka
Piwem można również pielęgnować włosy. Dodając je do płukania, uzyskuje się w efekcie włosy miękkie i łatwe do ułożenia. Piwo jest często składnikiem szamponów.
Na łamliwe włosy
Mieszankę warto stosować szczególnie do włosów długich, skłonnych do rozdwajania się, łamliwych i suchych.
0,25 litra piwa wymieszać z jednym jakiem. Utrzepać miksturę do powstania piany. Nakładać na włosy po umyciu szamponem. Po 20-30 minutach spłukać obficie ciepłą wodą.
Sposób na łupież
Odwar z szyszek chmielowych jest natomiast doskonałym środkiem przeciwko łupieżowi i łysieniu. Wystarczy 10-20 chmielowych szyszek zalać pół litrem gorącej wody. Trzymać pod przykryciem pół godziny. Odwar przecedzić i wystudzić do preferowanej temperatury. Płynem polewać głowę po uprzednim jej umyciu i spłukaniu szamponem.
Przeciw wypadaniu
Jeśli zaczynasz łysieć lub czujesz, że twoje włosy wypadają zbyt obficie to skuś się na piwną odżywkę. Zabieg szczególnie polecany dla mężczyzn. Panowie ze skłonnością do łysienia powinni zastosować piwne okłady nie tylko od wewnątrz, ale w tym przypadku przede wszystkim od zewnątrz.
Wystarczy 0,5 litra piwa jasnego lekko podgrzać, a następnie wetrzeć we włosy. Po 15 minutach spłukać. Ponownie wetrzeć we włosy ciepłe piwo. Pozostawić na głowie i co najważniejsze (!) nie suszyć włosów suszarką. Dzięki temu wywietrzeje zapach piwa. Okłady stosować najlepiej na noc. Rano rozczesać włosy i ułożyć fryzurę. Kurację stosować przez 3 miesiące. Po tym okresie wypadanie włosów może się zakończyć.
Zobacz także:
- Piwo kontra zdrowie - lekarz gastrolog rozkłada piwo "na czynniki pierwsze".
- Czy piwo jest zdrowe? Przeczytaj opinię specjalisty do spraw żywienia na temat właściwości piwa.
- Naturalna pielęgnacja ciała - domowe sposoby, zbawienne dla naszej skóry.